Dywersyfikacja leasingodawców - jak do tego podejść?
Aby rozwijać swoją firmę, szczególnie w początkowym okresie jej istnienia, potrzeba sporo kreatywności i samozaparcia w organizacji sfery finansowej. Konieczność zoptymalizowania źródeł finansowania sprawia, że dywersyfikacja leasingodawców może okazać się najrozsądniejszym wyjściem. O ile często korzystamy z tego typu źródeł finansowania, to może się okazać, że nasz dotychczasowy leasingodawca nie zgodzi się finansować kolejnej umowy.
Dywersyfikacja leasingodawców - samodzielnie wymaga czasu
Sytuacja, kiedy spotykamy się z odmową ze strony leasingodawcy nie jest wielkim dramatem. Obecnie na rynku mamy zatrzęsienie firm, które oferują tego typu kredytowanie. Dywersyfikacja leasingodawców leży więc w zasięgu możliwości przeciętnego, polskiego przedsiębiorcy. Może się jednak okazać, że uzyskanie finansowania na kolejny projekt u nowego podmiotu będzie wymagało trochę czasu. Samo znalezienie takiej firmy i skompletowanie dokumentów związanych z zawarciem umowy trochę zajmie.
Oszczędzaj pracę, pieniądze i ... czas
Wobec powyższego warto rozważyć, czy nie lepiej zlecić negocjacji i przygotowania dokumentacji brokerowi czy innemu specjaliście. Dzięki temu sprawnie przeprowadzona dywersyfikacja leasingodawców pomoże wcześniej uruchomić priorytetowy projekt czy nową linię produkcyjną. Dzięki temu wyprzedzimy konkurencję i jako pierwsi dotrzemy do serc i portfeli konsumentów. To zaś pozwoli w dość krótkim terminie spłacić wszystkie zobowiązania, aby kolejne projekty realizować już z odłożonych środków.